Krytina

PLECHOVÁ KRYTINA

VÝROBA STŘEŠNÍCH PROFILŮ

Střešní krytina je vyráběna na míru podle kladečského plánu, který je vyhotoven bezplatně na základě výkresové dokumentace a nebo nákresů skutečného stavu střechy.
Kladečský plán je vyhotovený tak, aby odpad byl minimální, případně žádný.
Vstupní materiál pro výrobu střešní krytiny je kvalitní oboustranně pozinkovaný plech, povrchově upravený polyesterem SP v různých barevných odstínech, podle evropské normy EN 10 147, konstrukční jakost S 250 GD + Z200 + lakoplastová povrchová úprava ve smyslu normy EN 508-1.

SKLADOVÁNÍ A MANIPULACE

Materiál je potřeba skladovat v suchém a odvětraném skladě bez přímého slunečního svitu (možnost zapaření plechu) na paletách 20 cm od podlahy. Nesmí se skladovat v hraně (na sobě) déle jak 30 dní od data vyrobení, protože vzniká nebezpečí zkondenzování vzdušné vlhkosti a tvorby bílé koroze. V případě skladování materiálu víc jak 30 dní je potřeba proložit jednotlivé panely tenkými dřevěnými lištami a podložit je na jedné straně tak, aby mohla vytéct zkondenzovaná vlhkost.

Krátkodobě může být materiál skladovaný i na otevřeném prostranství, avšak palety s krytinou musí být chráněny před přímým slunečním zářením neprůsvitnou plachtou, propouštějící vzduch, s volnými konci. Materiál nesmí zmoknout a musí být chráněn před vniknutím vody do hrany materiálu. V případě vniknutí vody do hran materiálu je bezpodmínečně nutné jednotlivé panely rozprostřít a nechat vysušit.

Plech skladovaný na otevřeném prostranství je velmi náchylný na podfouknutí větrem

ŠKRIDPLECH

GAPA

Střešní krytina VEGA

Střešní krytina SYMETRA